    NCP1400AV19
Image
Part Number
Manufacturer
Datasheet
Availability
Quantity
RoHS
Package / Case
Published
Part Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Output Current
Voltage - Output
Frequency - Switching
Utilized IC / Part
Supplied Contents
Evaluation Kit
Board Type
Main Purpose
Outputs and Type
Regulator Topology
Radiation Hardening
REACH SVHC
RoHS Status
NCP1400AV19EVB
Mfr Part No
NCP1400AV19EVB
ON Semiconductor Datasheet
Min: 1
Mult: 1
100
Obsolete
1 (Unlimited)
100mA
1.9V
180kHz