    LMZ23605
Image
Part Number
Manufacturer
Datasheet
Availability
Quantity
RoHS
Factory Lead Time
Lifecycle Status
Contact Plating
Mount
Mounting Type
Package / Case
Number of Pins
SwitchingFrequency
Operating Temperature
Packaging
Series
Size / Dimension
JESD-609 Code
Pbfree Code
Part Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Terminations
ECCN Code
Type
Applications
HTS Code
Max Power Dissipation
Terminal Position
Terminal Form
Peak Reflow Temperature (Cel)
Number of Functions
Depth
Base Part Number
Pin Count
Number of Outputs
Efficiency
Voltage - Input (Max)
Output Voltage
Output Type
Max Output Current
Input Voltage-Nom
Max Supply Voltage
Min Supply Voltage
Output Current
Output Power
Max Output Voltage
Input Voltage (Min)
Control Mode
Control Technique
Min Output Voltage
Switcher Configuration
Max Duty Cycle
Isolation
Max Junction Temperature (Tj)
Features
Height
Width
Thickness
Radiation Hardening
REACH SVHC
RoHS Status
Lead Free
LMZ23605TZ/NOPB
Mfr Part No
LMZ23605TZ/NOPB
Texas Instruments Datasheet
2
In Stock
Min: 1
Mult: 1
6 Weeks
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Tin
Surface Mount
Surface Mount
TO-PMOD-7, Power Module
7
812kHz
-40°C~125°C
Tray
SIMPLE SWITCHER®
0.40Lx0.39W x 0.18 H 10.2mmx9.9mmx4.6mm
e3
yes
Active
3 (168 Hours)
7
EAR99
Non-Isolated PoL Module
ITE (Commercial)
30W
SINGLE
GULL WING
245
9.85mm
LMZ23605
92%
6V
Adjustable
5A
12V
36V
6V
5A
30W
6V
CURRENT-MODE
PULSE WIDTH MODULATION
800mV
BUCK
85 %
Non-Isolated
125°C
UVLO
4.8mm
4.57mm
No
No SVHC
ROHS3 Compliant
Lead Free
LMZ23605TZE/NOPB
Mfr Part No
LMZ23605TZE/NOPB
Texas Instruments Datasheet
148
In Stock
Min: 1
Mult: 1
6 Weeks
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Tin
TO-PMOD-7, Power Module
950kHz
-40°C~125°C
Tape & Reel (TR)
SIMPLE SWITCHER®
0.40Lx0.40W x 0.17 H 10.2mmx10.2mmx4.4mm
e3
yes
Active
3 (168 Hours)
EAR99
Non-Isolated PoL Module
ITE (Commercial)
30W
SINGLE
GULL WING
245
9.85mm
LMZ23605
1
92%
6V
Adjustable
5A
12V
36V
6V
5A
30W
6V
CURRENT-MODE
PULSE WIDTH MODULATION
800mV
BUCK
85 %
Non-Isolated
125°C
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
4.8mm
4.57mm
No
No SVHC
ROHS3 Compliant
LMZ23605TZX/NOPB
LMZ23605TZX/NOPB
206
950kHz
-40°C~125°C
Tape & Reel (TR)
30W
LMZ23605
1
92%
36V
6V
5A
12V
5A
30W
6V
UVLO
4.8mm
9.85mm
4.57mm