Microchip Technology ATMEGA88P-20PU
ATMEGA88P-20PU
Microchip Technology 28-DIP (0.300, 7.62mm) ATMEL ATMEGA88P-20PU8 Bit Microcontroller, Low Power High Performance, ATmega, 20 MHz, 8 KB, 1 KB, 28 Pins, DIP