Microchip Technology ATTINY44V-10PU
ATTINY44V-10PU
Microchip Technology 14-DIP (0.300, 7.62mm) AVR, 4KB Flash, 256B Ee, 256B SRAM - 10MHZ, PDIP, Ind Temp, Green, 1.8V