Microchip Technology MCP4441-503E/ST
MCP4441-503E/ST
Microchip Technology 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) MICROCHIP MCP4441-503E/ST Non Volatile Digital Potentiometer, 50 kohm, Quad, I2C, Linear,20%, 2.7 V