STMicroelectronics LD1117DT12TR
LD1117DT12TR
STMicroelectronics TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 STMICROELECTRONICS LD1117DT12TRFixed LDO Voltage Regulator, 15V in, 1.1V Dropout, 1.2V/800mA out, TO-252-3