Microchip Technology MCP4011-502E/MS
MCP4011-502E/MS
Microchip Technology 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) MICROCHIP MCP4011-502E/MS Volatile Digital Potentiometer, 5 kohm, Single, Serial, Linear,20%, 1.8 V