201S41N820JV4E alternative parts: 201SHB471JSLE
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 20volts 82pF 5% NPO
Description: Ceramic Capacitor, Ceramic, 200V, 5% Tol, 5% -Tol, NP0, -/ 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, 1111,
Rohs:
Surface Mount:
YES
Terminal Shape:
WRAPAROUND
Mounting Feature:
SURFACE MOUNT
Dielectric Material:
CERAMIC
Number of Terminals:
2
Rohs Code:
Yes
Part Life Cycle Code:
Active
Ihs Manufacturer:
EXXELIA GROUP
Package Description:
, 1111
Operating Temperature-Max:
125 °C
Operating Temperature-Min:
-55 °C
Package Style:
SMT
ECCN Code:
EAR99
Temperature Coefficient:
30ppm/Cel ppm/°C
HTS Code:
Capacitance:
0.00047 µF
Packing Method:
TR
Reach Compliance Code:
compliant
Capacitor Type:
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code:
C0G
Multilayer:
Rated (DC) Voltage (URdc):
200 V
Size Code:
1111
Positive Tolerance:
5%
Negative Tolerance:
5%
Height:
2.6 mm
Length:
2.8 mm
Width:
2.8 mm