28B0625-1 alternative parts: 28B0500-100
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
43
Description:
Large Bead,Cable;225 Ohms @ 100MHz
FERRITE CORE 83 OHM SOLID 7.92MM
Rohs:
Factory Lead Time:
4 Weeks
9 Weeks
Mounting Type:
Cable Tie
Free Hanging
Material:
28
Packaging:
Bulk
Tray
Published:
2014
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
Not Applicable
Not Applicable
Type:
Round
Round
Design:
Solid
Solid
Impedance @ Frequency:
225Ohm @ 100MHz
83Ohm @ 100MHz
Outer Dimension:
0.626 Dia (15.90mm)
0.500 Dia (12.70mm)
Length:
1.126 28.60mm
0.250 6.35mm
Diameter - Inner:
0.311 Dia (7.90mm)
0.312 Dia (7.92mm)
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
RoHS Compliant
Mount:
Free Hanging
Package / Case:
0500
Weight:
2.431255g
Series:
28
Termination:
Cable
Color:
White
Shielding:
Unshielded
Frequency:
50MHz
Test Frequency:
100MHz
Impedance:
83Ohm
Outside Diameter:
12.7 mm
Diameter:
12.7mm
Diameter - Inside:
7.92 mm