4308M-101-392LF alternative parts: 4308R-101-271LF
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
25
Description:
Res Thick Film NET 3.9K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP
Rohs:
Factory Lead Time:
7 Weeks
6 Weeks
Contact Plating:
Tin
Tin
Mount:
Through Hole
Through Hole
Mounting Type:
Package / Case:
8-SIP
8-SIP
Terminal Shape:
FLAT
FLAT
Number of Pins:
8
Number of Elements:
7
Operating Temperature:
-55°C~125°C
-55°C~125°C
Packaging:
Tube
Bulk
Series:
4300M
4300R
Published:
2012
Size / Dimension:
0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
Tolerance:
±2%
±2%
JESD-609 Code:
e3
e3
Pbfree Code:
yes
yes
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
8
Termination:
Pin
Pin
ECCN Code:
EAR99
EAR99
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
±100ppm/°C
Resistance:
3.9kOhm
270Ohm
Power Rating:
1.2W
1W
Number of Functions:
1
Terminal Pitch:
2.54mm
2.54mm
Depth:
2.16mm
Construction:
Molded
Molded
Resistor Type:
ARRAY/NETWORK RESISTOR
ARRAY/NETWORK RESISTOR
Base Part Number:
4308M
4308R
Military Standard:
Not
Lead Length:
3.43mm
3.43mm
Working Voltage:
100V
Number of Resistors:
7
Circuit Type:
Bussed
Bussed
Power Per Element:
250mW
200mW
Element Power Dissipation:
0.25W
0.2W
Resistor-Ratio-Drift:
50ppm/°C
50ppm/°C
Height:
6.35mm
4.953mm
Height Seated (Max):
0.250 6.35mm
0.195 4.95mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
ROHS3 Compliant
Voltage Rated:
100V
Voltage - Rated DC:
100V
Reach Compliance Code:
not_compliant
Rated Power Dissipation (P):
1W
Number of Contacts:
Thickness:
2.16mm