4606H-102-220LF alternative parts: 4606X-102-474LF
Hide Shared Attributes | ||
Datasheet: | - | |
Inventory count: | please inquire | please inquire |
Description: | Resistor Networks & Arrays 6pins 22ohms Isolated | RES ARRAY 3 RES 470K OHM 6SIP |
Rohs: | ||
Package / Case: | SIP-6 | 6-SIP |
Surface Mount: | NO | - |
Terminal Shape: | FLAT | FLAT |
Mounting Feature: | THROUGH HOLE MOUNT | - |
Number of Pins: | 6 | 6 |
Number of Terminals: | 6 | - |
RoHS: | Details | - |
Resistor Values: | 22 Ohms | - |
Minimum Operating Temperature: | - 55 C | - |
Maximum Operating Temperature: | + 125 C | - |
Factory Pack QuantityFactory Pack Quantity: | 200 | - |
Unit Weight: | 0.028784 oz | - |
Package Description: | SIP, 6010 | - |
Package Style: | SIP | - |
Operating Temperature-Min: | -55 °C | - |
Operating Temperature-Max: | 125 °C | - |
Rohs Code: | Yes | - |
Manufacturer Part Number: | 4606H-102-220LF | - |
Package Shape: | RECTANGULAR PACKAGE | - |
Number of Elements: | 1 | 1 |
Package Height: | 8.89 mm | - |
Part Life Cycle Code: | Active | - |
Ihs Manufacturer: | BOURNS INC | - |
Package Length: | 15.19 mm | - |
Risk Rank: | 5.61 | - |
Package Width: | 2.49 mm | - |
Manufacturer Series: | 4600H | - |
Series: | 4600H | 4600X |
Packaging: | Bulk | Bulk |
Tolerance: | 1 % | ±2% |
JESD-609 Code: | e1 | e1 |
Pbfree Code: | Yes | yes |
ECCN Code: | EAR99 | EAR99 |
Temperature Coefficient: | 250 PPM / C | ±100ppm/°C |
Resistance: | 22 Ω | 470kOhm |
Terminal Finish: | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
Additional Feature: | TOLERANCE IS 1 OHM | - |
HTS Code: | 8533.21.00.50 | - |
Packing Method: | BULK | - |
Technology: | METAL GLAZE/THICK FILM | - |
Number of Functions: | 3 | 3 |
Construction: | Epoxy Resin | Epoxy Resin |
Resistor Type: | ARRAY/NETWORK RESISTOR | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
Reach Compliance Code: | compliant | - |
Termination Style: | SIP | - |
Rated Power Dissipation (P): | 1.2 W | 0.75W |
Lead Length: | 3.3 mm | - |
Working Voltage: | 100 V | - |
Lead Spacing: | 2.54 mm | - |
Size Code: | 6010 | - |
Rated Temperature: | 70 °C | - |
Number of Resistors: | 3 | 3 |
Circuit Type: | Isolated | Isolated |
Power per Element: | 0.5 W (1/2 W) | - |
Operating Temperature Range: | - 55 C to + 125 C | - |
Element Power Dissipation: | 0.5 W | - |
Network Type: | ISOLATED | - |
First Element Resistance: | 22 Ω | - |
Product: | Networks | - |
Temperature Coefficient Tracking: | 50 ppm/°C | - |
Length: | 15.19 mm | - |
Width: | 8.89 mm | - |
Height: | 2.49 mm | 5.08mm |
Factory Lead Time: | - | 12 Weeks |
Contact Plating: | - | Copper, Silver, Tin |
Mount: | - | Through Hole |
Mounting Type: | - | Through Hole |
Voltage Rated: | - | 100V |
Operating Temperature: | - | -55°C~125°C |
Published: | - | 2010 |
Size / Dimension: | - | 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm |
Part Status: | - | Active |
Moisture Sensitivity Level (MSL): | - | 1 (Unlimited) |
Number of Terminations: | - | 6 |
Termination: | - | Pin |
Power Rating: | - | 750mW |
Voltage - Rated DC: | - | 100V |
Terminal Pitch: | - | 2.54mm |
Depth: | - | 2.49mm |
Base Part Number: | - | 4606X |
Military Standard: | - | Not |
Lead Pitch: | - | 2.54mm |
Power Per Element: | - | 300mW |
Height Seated (Max): | - | 0.200 5.08mm |
Thickness: | - | 2.49mm |