ATS-04F-34-C2-R0 alternative parts: ATS-52375G-C2-R0
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
35
please inquire
please inquire
Description:
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766
Rohs:
Factory Lead Time:
6 Weeks
Mount:
Push Pin
Material:
Aluminum
Shape:
Rectangular, Fins
Package Cooled:
Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Material Finish:
Blue Anodized
Series:
pushPIN™
maxiFLOW
Published:
2013
Part Status:
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Type:
Top Mount
Attachment Method:
Height Off Base (Height of Fin):
0.900 22.86mm
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
14.33°C/W @ 100 LFM
Length:
2.280 57.90mm
37.5 mm
Width:
1.450 36.83mm
37.5 mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Unit Weight:
0.560856 oz
Factory Pack QuantityFactory Pack Quantity:
Mounting Styles:
Adhesive
Manufacturer:
Advanced Thermal Solutions
Heatsink Material:
Aluminum
Brand:
Advanced Thermal Solutions
Tradename:
maxiFLOW
RoHS:
Details
Designed for:
BGA
Fin Style:
Angled Fin
Packaging:
Bulk
Color:
Blue
Subcategory:
Heatsinks
Product Type:
Heatsinks
Product:
Product Category:
Thermal Resistance:
2.75 C/W
Height:
12.5 mm