ATS-H1-70-C2-R0 alternative parts: ATS-HP-D12TOOL-C1-R0
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
44
please inquire
please inquire
Description:
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766
Heat Sinks Precision Heat Pipe Bending Tool, AL6063, Heat Pipe Diameter Tool Can Bend 12mm
Rohs:
Factory Lead Time:
6 Weeks
Mount:
Push Pin
Material:
Aluminum
Shape:
Square, Fins
Package Cooled:
Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Material Finish:
Blue Anodized
Series:
pushPIN™
ATS-HP-D
Published:
2013
Part Status:
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Type:
Top Mount
Precision Heat Pipe Blending Tool
Attachment Method:
Height Off Base (Height of Fin):
0.984 25.00mm
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
8.70°C/W @ 100 LFM
Length:
1.772 45.00mm
Width:
1.772 45.00mm