AX5DCF2-575.0000T alternative parts: AX5DAF4-933.1200C
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
OSC XO 575MHZ 1.8V LVDS
OSC XO 933.12MHZ 3.3V LVDS
Rohs:
Mounting Type:
Surface Mount
Surface Mount
Package / Case:
8-SMD, No Lead
8-SMD, No Lead
YES
YES
Operating Temperature:
-40°C~85°C
-40°C~85°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Strip
Series:
ClearClock™ AX5
ClearClock™ AX5
Size / Dimension:
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Part Status:
Active
Discontinued
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Type:
XO (Standard)
XO (Standard)
Voltage - Supply:
1.8V
3.3V
Supply Voltage:
1.8V
3.3V
Frequency:
575MHz
933.12MHz
Frequency Stability:
±20ppm
±20ppm
Output:
LVDS
LVDS
Function:
Enable/Disable
Enable/Disable
Base Resonator:
Crystal
Crystal
Current - Supply (Max):
80mA
80mA
Physical Dimension:
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Frequency:
575MHz
933.12MHz
Rise Time-Max:
0.4ns
0.4ns
Fall Time-Max:
Symmetry-Max:
55/45%
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max):
70mA
70mA
Height Seated (Max):
0.059 1.50mm
0.059 1.50mm