GEM60I24-P1J alternative parts: GEM60I07-P1J
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 60W
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 45W
Rohs:
Factory Lead Time:
26 Weeks
25 Weeks
Operating Temperature:
-30°C~70°C
-30°C~70°C
Series:
GEM60I (60W)
GEM60I (60W)
Size / Dimension:
2.97Lx1.54W x 2.21 H 75.5mmx39.1mmx56.2mm
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
Not Applicable
Not Applicable
Applications:
Medical
Medical
Power (Watts):
60W
45W
Approval Agency:
CB, CE, cURus, FCC, TUV
CB, CE, cURus, FCC, TUV
Efficiency:
88%
85%
Polarization:
Positive Center
Positive Center
Input Type:
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Output:
24V
7.5V
Form:
Wall Mount (Class II)
Wall Mount (Class II)
Region Utilized:
International
International
Cord Length:
59 1.50m
39.4 1.00m
Input Connector:
Multi-Blade (Sold Separately)
Multi-Blade (Sold Separately)
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm