GS4A039531DT alternative parts: GS4A035761JBT
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Ceramic Resistor Network, SOIC-C Series,8-Pin Narrow SOIC, Isolated elements,±25ppm/°C, 9.53KOhm, absolute tolerance ±0.5%
Ceramic Resistor Network, SOIC-C Series,8-Pin Narrow SOIC, Isolated elements,±25ppm/°C, 5.76KOhm, absolute tolerance ±5%, ratio tolerance ±0.1%
Rohs:
Package / Case:
SOIC
SOIC
Number of Terminals:
8
ECCN (US):
EAR99
EAR99
HTS:
Resistance Value (Ohm):
9.53K
5.76K
Maximum Voltage Rating (V):
100
Power Rating per Resistor (W):
0.1 (1/10)
0.1 (1/10)
Minimum Operating Temperature (°C):
-55
Maximum Operating Temperature (°C):
125
Temperature Coefficient (ppm/°C):
±25
±25
Temperature Range @ Derated Power (°C):
70 to 125
70 to 125
Circuit Designator:
ISOL
ISOL
Case Style:
Ceramic
Ceramic
Terminal Pitch (mm):
1.27
Package Type:
Package Shape:
Rectangular
Rectangular
Product Depth (mm):
5.99
Length Tolerance (mm):
±0.1
±0.1
Depth Tolerance (mm):
±0.2
±0.2
Height Tolerance (mm):
Seated Plane Height (mm):
1.63
Mounting:
Surface Mount
Surface Mount
Packaging:
Tube
Tube
Tolerance:
0.5%
5%
Part Status:
Unconfirmed
Unconfirmed
Type:
Network
Network
Termination Style:
Gull Wing
Gull Wing
Number of Resistors:
4
Power Rating (W):
0.4
Product Length (mm):
4.9
Product Height (mm):
1.45
RoHS Status:
RoHS non-compliant
RoHS non-compliant
Resistors Related Parts
Image Part Number Manufacturer Catalog Package Description Compare
GS4A035761JBT GS4A035761JBT TT Electronics / IRC Resistor Networks, Arrays SOIC Ceramic Resistor Network, SOIC-C Series,8-Pin Narrow SOIC, Isolated elements,±25ppm/°C, 5.76KOhm, absolute tolerance ±5%, ratio tolerance ±0.1% Compare