GS4B031781DBT alternative parts: GS4B012941CBT
Description:
Res Thin Film NET 1.78K Ohm 0.5% 0.4W ±25ppm/°C BUS Ceramic 8-Pin SOIC Gull Wing SMD Tube
Res Thin Film NET 2.94K Ohm 0.25% 0.4W ±100ppm/°C BUS Ceramic 8-Pin SOIC Gull Wing SMD Tube
EAR99
HTS:
Resistance Value (Ohm):
1.78K
2.94K
Temperature Coefficient (ppm/°C):
±25
Surface Mount
Packaging:
Tube
Tube
Tolerance:
0.5%
0.25%