GTS06AF32-31SW-B30 alternative parts: GTS06G24-2SZ-116
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Conn Circular SKT 31 POS Solder ST Cable Mount 31 Terminal 1 Port
Conn Circular SKT 7 POS Solder ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port
Rohs:
Contact Plating:
Gold Over Nickel
Silver
Number of Terminals:
31
ECCN (US):
EAR99
EAR99
Automotive:
No
Mounting:
Cable Mount
Cable Mount
Body Orientation:
Straight
Straight
Termination Method:
Solder
Solder
Shell Size / Insert Arrangement:
32-31
Less Contact:
No
Contact Materials:
Copper Alloy
Copper Alloy
Maximum Voltage Rating:
500VAC|700VDC
1250VDC|900VAC