RLR32C3003GPRE7 alternative parts: RLR32C6201GPB14
Description:
Res Metal Film 300K Ohm 2% 1W 100ppm/C 0.1% Conformal AXL Thru-Hole T/R
Res Metal Film 6.2K Ohm 2% 1W ±100ppm/C 0.1% Epoxy AXL Bulk
Operating Temperature:
-65°C~150°C
Size / Dimension:
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Tolerance:
±2%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Resistance:
300kOhms
Max Operating Temperature:
150°C
Min Operating Temperature:
-65°C
Power (Watts):
1W
Power Rating:
1W
Failure Rate:
P (0.1%)
Diameter:
4.83mm
Length:
15.87mm