RN73H2ATTD4371F25 alternative parts: RN73H2ATTD6803B25
Inventory count:
28
Description:
RES 4.37K OHM 1% 1/8W 0805
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 680000ohm, 100V, 0.1% /-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
Size / Dimension:
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance:
±1%
0.1 %
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
25 PPM / C
Resistance:
4.37kOhm
680 kOhms
Composition:
Metal Film
Power (Watts):
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC:
100V
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.024 0.60mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Ratings:
Voltage, Rating:
100 V
Case Code - in:
0805
Case Code - mm:
2012
Unit Weight:
0.000194 oz
Power Rating:
125 mW (1/8 W)
Width:
1.25 mm
Height:
0.5 mm
Length:
2 mm