RN73H2ETTD1103A10 alternative parts: RN732ATTD5112F10
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
25
please inquire
please inquire
Description:
Thin Film Resistors - SMD 1/4W 110K ohm 0.05% 10ppm
RES 51.1K OHM 1% 1/10W 0805
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
0805 (2012 Metric)
Surface Mount:
YES
YES
Terminal Shape:
WRAPAROUND
WRAPAROUND
Mounting Feature:
SURFACE MOUNT
Voltage Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C~155°C
-55°C~155°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Series:
RN73H
RN73
Size / Dimension:
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance:
±0.05%
±1%
JESD-609 Code:
e3
e3
Pbfree Code:
Part Status:
Active
Not For New Designs
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
2
Termination:
SMD/SMT
ECCN Code:
EAR99
EAR99
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
±10ppm/°C
Resistance:
110kOhm
51.1kOhm
Terminal Finish:
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition:
Metal Film
Thin Film
Power (Watts):
0.25W 1/4W
0.1W 1/10W
Power Rating:
250mW
Voltage - Rated DC:
200V
Packing Method:
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction:
Rectangular
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type:
FIXED RESISTOR
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric):
3225
Case Code (Imperial):
1210
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Resistant
Height:
600μm
Height Seated (Max):
0.028 0.70mm
0.024 0.60mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
ROHS3 Compliant
Ratings:
AEC-Q200
Additional Feature:
ULTRA PRECISION
Rated Power Dissipation (P):
0.1W
Working Voltage:
150V