RN73H2ETTD2232C10 alternative parts: RN73H2BTTD3482B25
Inventory count:
35
Description:
RES 22.3K OHM 0.25% 1/4W 1210
RES 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
1206 (3216 Metric)
Surface Mount:
YES
YES
Terminal Shape:
WRAPAROUND
WRAPAROUND
Mounting Feature:
SURFACE MOUNT
Operating Temperature:
-55°C~155°C
-55°C~155°C
Size / Dimension:
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance:
±0.25%
±0.1%
JESD-609 Code:
e3
e3
Pbfree Code:
2
ECCN Code:
EAR99
EAR99
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
±25ppm/°C
Resistance:
22.3kOhm
34.8kOhm
Terminal Finish:
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition:
Metal Film
Metal Film
Power (Watts):
0.25W 1/4W
0.25W 1/4W
Packing Method:
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction:
Rectangular
Rectangular
Resistor Type:
FIXED RESISTOR
FIXED RESISTOR
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.028 0.70mm
0.028 0.70mm
ROHS3 Compliant
Ratings:
AEC-Q200
AEC-Q200
Voltage - Rated DC:
150V
Resistors Related Parts
Image Part Number Manufacturer Catalog Package Description Compare
RN73H2BTTD3482B25 RN73H2BTTD3482B25 KOA Speer Electronics, Inc. Chip Resistor - Surface Mount 1206 (3216 Metric) RES 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 Compare