RN73R1JTTD1522C25 alternative parts: RN73H2BTTD3482B25
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
19
Description:
RES 15.2K OHM 0.25% 1/10W 0603
RES 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
10 Weeks
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
-55°C~155°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Series:
RN73R
RN73H
Size / Dimension:
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance:
±0.25%
±0.1%
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
2
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
±25ppm/°C
Resistance:
15.2kOhm
34.8kOhm
Composition:
Thin Film
Metal Film
Power (Watts):
0.1W 1/10W
0.25W 1/4W
Features:
Moisture Resistant
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.022 0.55mm
0.028 0.70mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
ROHS3 Compliant
Surface Mount:
YES
Terminal Shape:
WRAPAROUND
Mounting Feature:
SURFACE MOUNT
JESD-609 Code:
e3
Pbfree Code:
yes
ECCN Code:
EAR99
Terminal Finish:
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC:
150V
Packing Method:
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction:
Rectangular
Resistor Type:
FIXED RESISTOR
Ratings:
AEC-Q200
Resistors Related Parts
Image Part Number Manufacturer Catalog Package Description Compare
RN73H2BTTD3482B25 RN73H2BTTD3482B25 KOA Speer Electronics, Inc. Chip Resistor - Surface Mount 1206 (3216 Metric) RES 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 Compare