RN73R2ATTD4810C50 alternative parts: RN732ATTD5112F10
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
RES 481 OHM 0.25% 1/8W 0805
RES 51.1K OHM 1% 1/10W 0805
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
-55°C~155°C
Series:
RN73R
RN73
Size / Dimension:
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance:
±0.25%
±1%
Part Status:
Active
Not For New Designs
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
±10ppm/°C
Resistance:
481Ohm
51.1kOhm
Composition:
Thin Film
Thin Film
Power (Watts):
0.125W 1/8W
0.1W 1/10W
Features:
Moisture Resistant
Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.024 0.60mm
0.024 0.60mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
ROHS3 Compliant
Additional Feature:
ULTRA PRECISION
Construction:
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type:
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P):
0.1W
Working Voltage:
150V