RN73R2BTTD3901D25 alternative parts: RN73H2ATTD6803B25
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
16
please inquire
please inquire
Description:
RES 3.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 680000ohm, 100V, 0.1% /-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
MouseReel
Series:
RN73R
RN73H
Size / Dimension:
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance:
±0.5%
0.1 %
Part Status:
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
2
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
25 PPM / C
Resistance:
3.9kOhm
680 kOhms
Composition:
Thin Film
Power (Watts):
0.25W 1/4W
Features:
Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.028 0.70mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Qualification:
AEC-Q200
Voltage, Rating:
100 V
Case Code - in:
0805
Case Code - mm:
2012
Maximum Operating Temperature:
+ 155 C
Unit Weight:
0.000194 oz
Minimum Operating Temperature:
- 55 C
Factory Pack QuantityFactory Pack Quantity:
Mounting Styles:
PCB Mount
Manufacturer:
KOA Speer
Brand:
KOA Speer
RoHS:
Details
Type:
Precision High Heat Resistance Metal Film Chip Resistor
Subcategory:
Resistors
Power Rating:
125 mW (1/8 W)
Technology:
Thin Film
Termination Style:
SMD/SMT
Product Type:
Thin Film Resistors
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 155 C
Product:
Precision Resistors Thin Film SMD
Product Category:
Thin Film Resistors - SMD
Width:
1.25 mm
Height:
0.5 mm
Length:
2 mm