RN73R2BTTD9531C25 alternative parts: RN73H2BTTD3403F25
Description:
RES 9.53K OHM 0.25% 1/4W 1206
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
Series:
RN73R
RN73H
Size / Dimension:
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance:
±0.25%
1 %
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
25 PPM / C
Resistance:
9.53kOhm
340 kOhms
Power (Watts):
0.25W 1/4W
Features:
Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.028 0.70mm
Voltage, Rating:
150 V
Case Code - in:
1206
Case Code - mm:
3216
Unit Weight:
0.000571 oz
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Width:
1.6 mm
Height:
0.5 mm
Length:
3.2 mm