RNC50H69R8FSRE531 alternative parts: RNC55H3442BSBSL65
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Res Metal Film 69.8 Ohm 1% 1/10W 50ppm/C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole T/R
ERC-55-65 34.4K .1% T-2 RNC55H34
Rohs:
Factory Lead Time:
36 Weeks
16 Weeks
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Axial
Supplier Device Package:
Operating Temperature:
-65°C~175°C
-65°C~175°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Size / Dimension:
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance:
±1%
±0.1%
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
Not Applicable
Not Applicable
Number of Terminations:
2
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
±50ppm/°C
Resistance:
69.8Ohms
34.4kOhms
Max Operating Temperature:
175°C
Min Operating Temperature:
-65°C
Composition:
Metal Film
Metal Film
Power (Watts):
0.1W 1/10W
0.125W 1/8W
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Failure Rate:
S (0.001%)
S (0.001%)
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter:
1.78mm
Length:
4.75mm
Radiation Hardening:
No
RoHS Status:
Non-RoHS Compliant
Non-RoHS Compliant
Power Rating:
125mW