RNC50J5621BSRE5 alternative parts: RNC55H49R9BSBSL65
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Res Metal Film 5.62K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole T/R
ERC-55-65 49.9 .1% T-2 RNC55H49R
Rohs:
Factory Lead Time:
36 Weeks
16 Weeks
Axial
Supplier Device Package:
Operating Temperature:
-65°C~175°C
-65°C~175°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Published:
2016
Size / Dimension:
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance:
±0.1%
±0.1%
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
±50ppm/°C
Resistance:
5.62kOhms
49.9Ohms
Power (Watts):
0.1W 1/10W
0.125W 1/8W
Failure Rate:
S (0.001%)
S (0.001%)
Features:
Military, Moisture Resistant, Weldable
RoHS Status:
Non-RoHS Compliant
Non-RoHS Compliant
Power Rating:
125mW