RNR57E2321FRBSL alternative parts: RNR55C4753FSRJ7
Description:
Resistor Metal Film 475KOhm ±1% 1/8W ±50ppm/°C Axial Leaded T/R
Rohs:
Resistance:
2.32kOhm
Power Rating:
250mW
Lead Length:
31.8mm