RNR60C1242BRRSL1 alternative parts: RNR65C1961FPRSL
Description:
Res Mtlflm HDN-65 1.96K 1% T-2
Rohs:
Tolerance:
0.1%
1 %
Resistance:
12.4kOhm
1.96 kΩ
Power Rating:
250mW
500 mW
Length:
8.89mm
Width:
2.46mm