RNR70C2491BPM77 alternative parts: RNR70E47R0BPM774
Rohs:
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Conformal
Packaging:
Bulk
Tolerance:
0.1%
Temperature Coefficient:
50 ppm/°C
Resistance:
2.49kOhm
47Ohm
Max Operating Temperature:
175°C
Min Operating Temperature:
-65°C
Composition:
Metal Film
Power Rating:
750mW
750mW
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Lead Length:
38.1mm
38.1mm
Diameter:
6.35mm
Length:
23.85mm