RNR75E1622FMM771 alternative parts: RNR70E9092FPRSL4
Description:
Res Mtlflm HDN-70-4 90.9K 1% T-9
Rohs:
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Conformal
Packaging:
Bulk
Tolerance:
1%
Temperature Coefficient:
25 ppm/°C
Resistance:
16.2kOhm
9.09 kΩ
Composition:
Metal Film
Power Rating:
2W
750 mW
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Lead Length:
38.1mm
38.1 mm
Diameter:
9.53mm
Length:
30.12mm