SIT9005ACB2G-30NA alternative parts: SIT9005ACT2H-33DB
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
MEMS OSC PROG SSXO LVCMOS DS 3V
OSC MEMS
Rohs:
Mounting Type:
Surface Mount
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead
4-SMD, No Lead
Operating Temperature:
-20°C~70°C
-20°C ~ 70°C
Series:
SiT9005
SIT9005
Size / Dimension:
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Type:
SSXO
SSXO
Voltage - Supply:
3V
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
±20ppm, ±25ppm, ±50ppm
Output:
LVCMOS
LVCMOS
Base Resonator:
MEMS
MEMS
Current - Supply (Max):
6.5mA
6.5mA
Programmable Type:
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range:
1MHz~141MHz
1MHz ~ 141MHz
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.25% Down Spread
±0.25%, Center Spread
Height Seated (Max):
0.030 0.76mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Frequency Stability (Total):
Function:
Height:
0.030 (0.76mm)