TBF32-6PS alternative parts: TBF32A10PS
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
CONN ADAPTER 23P-23P F-M PNL MNT
CONN 5015 CIRC PIN/SKT 54 POS THRU BULKHEAD MNT
Rohs:
Factory Lead Time:
12 Weeks
Mount:
Panel
Mounting Type:
Panel Mount
Surface Mount
Mounting Feature:
Flange
Housing Material:
Aluminum Alloy
Contact Finish Mating:
GOLD
Contact Materials:
COPPER ALLOY
Operating Temperature:
-55°C~125°C
-40°C ~ 125°C (TA)
Packaging:
Bulk
Tube
Series:
MIL-DTL-5015, CA
Pbfree Code:
no
Part Status:
Active
Active
Gender:
Female
Fastening Type:
Threaded
Voltage - Rated DC:
700V
MIL Conformance:
YES
DIN Conformance:
NO
IEC Conformance:
Filter Feature:
Mixed Contacts:
YES
Option:
GENERAL PURPOSE
Total Number of Contacts:
23
Shielding:
Unshielded
Current Rating:
135A
Voltage - Rated AC:
500V
Housing Color:
Olive
Empty Shell:
Body/Shell Style:
RECEPTACLE
Connector Style:
Standard
Convert From (Adapter End):
Female Sockets
Convert To (Adapter End):
Male Pins
Housing Finish:
Chromate
Number of Positions (Convert From):
23
Orientation (Convert From):
N (Normal)
Shell Size - Insert (Convert From):
32-6
Orientation (Convert To):
N (Normal)
Radiation Hardening:
RoHS Status:
Non-RoHS Compliant
Ratings:
Dust Tight, IP65, Water Resistant
Package / Case:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Supplier Device Package:
8-MSOP
Voltage-Input:
3.3 V ~ 13.2 V
Tolerance:
±0.05%
Temperature Coefficient:
5ppm/°C
Base Part Number:
LTC6652
Output Type:
Fixed
Current - Output:
5mA
Current - Supply:
560µA
Voltage - Output (Min/Fixed):
3V
Reference Type:
Series
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
2.1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: