WSF20129R760DKEB alternative parts: CRCW251210M0JNEG
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Res Thick Film 2512 10M Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Rohs:
Contact Plating:
Tin
Tin
Package / Case:
2012
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel
Tape & Reel (TR)
Series:
WSF
CRCW
Tolerance:
0.5%
±5%
JESD-609 Code:
e3
e3
Number of Terminations:
2
ECCN Code:
EAR99
EAR99
Temperature Coefficient:
100 ppm/°C
±200ppm/°C
Resistance:
9.76Ohm
10MOhm
Max Operating Temperature:
175°C
Min Operating Temperature:
-65°C
Composition:
Metal Film
Thick Film
Packing Method:
TR
TR, BLISTER, 7 INCH
Construction:
Molded Encapsulation
Rectangular
Resistor Type:
FIXED RESISTOR
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P):
0.5W
1W
Radiation Hardening:
No
No
RoHS Status:
RoHS Compliant
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time:
12 Weeks
Mount:
Surface Mount
Terminal Shape:
WRAPAROUND
Weight:
40.511469mg
Voltage Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C~155°C
Published:
2001
Size / Dimension:
0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
Pbfree Code:
yes
Part Status:
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Termination:
SMD/SMT
Additional Feature:
RATED AC VOLTAGE (V): 500
Power Rating:
1W
Voltage - Rated DC:
500V
Max Power Dissipation:
1W
Depth:
3.15mm
Military Standard:
Not
Case Code (Metric):
Case Code (Imperial):
Features:
Automotive AEC-Q200
Height:
711.2μm
Height Seated (Max):
0.028 0.70mm