4814P-T02-102 alternative parts: 4814P-3-221/331
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
38
Description:
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
Resistor Networks & Arrays 220/330ohm 2% 14Pin
Rohs:
Factory Lead Time:
5 Weeks
8 Weeks
Mount:
Surface Mount
Surface Mount
Mounting Type:
Package / Case:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Terminal Shape:
GULL WING
GULL WING
Number of Pins:
14
Number of Elements:
13
Operating Temperature:
-55°C~125°C
-55°C~125°C
Packaging:
Tube
Tape & Reel (TR)
Series:
4800P
4800P
Published:
2012
Size / Dimension:
0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
Tolerance:
±2%
±2%
JESD-609 Code:
e0
e0
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
14
Termination:
SMD/SMT
SMD/SMT
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
±100ppm/°C
Resistance:
1kOhm
220Ohm 330Ohm
Terminal Finish:
Tin/Lead (Sn/Pb)
TIN LEAD
Applications:
Automotive AEC-Q200
Automotive AEC-Q200
Power Rating:
1.12W
1.12W
Number of Functions:
1
Terminal Pitch:
1.27mm
1.27mm
Depth:
7.62mm
7.62mm
Construction:
Chip
Chip
Resistor Type:
ARRAY/NETWORK RESISTOR
ARRAY/NETWORK RESISTOR
Base Part Number:
Military Standard:
Not
Not
Lead Pitch:
1.27mm
1.27mm
Working Voltage:
50V
50V
Size Code:
2239
Number of Resistors:
13
Circuit Type:
Bussed
Dual Terminator
Power Per Element:
80mW
80mW
Element Power Dissipation:
0.08W
0.08W
Height:
2.159mm
2.159mm
Height Seated (Max):
0.094 2.40mm
0.094 2.40mm