4814P-T02-102 alternative parts: 4814P-T02-470LF
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
38
please inquire
please inquire
Description:
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
Resistor Networks & Arrays 47ohm 2% 14Pin
Rohs:
Factory Lead Time:
5 Weeks
Mount:
Surface Mount
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
SOM-14
Terminal Shape:
GULL WING
GULL WING
Number of Pins:
14
Number of Elements:
13
Operating Temperature:
-55°C~125°C
Packaging:
Tube
Tube
Series:
4800P
4800P
Published:
2012
Size / Dimension:
0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
Tolerance:
±2%
2 %
JESD-609 Code:
e0
e2
Part Status:
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
14
Termination:
SMD/SMT
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
150 PPM / C
Resistance:
1kOhm
47 Ω
Terminal Finish:
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tin/Copper (Sn/Cu)
Applications:
Automotive AEC-Q200
Power Rating:
1.12W
Number of Functions:
1
Terminal Pitch:
1.27mm
Depth:
7.62mm
Construction:
Chip
Chip
Resistor Type:
ARRAY/NETWORK RESISTOR
ARRAY/NETWORK RESISTOR
Base Part Number:
Military Standard:
Not
Lead Pitch:
1.27mm
Working Voltage:
50V
50 V
Size Code:
2239
Number of Resistors:
13
Circuit Type:
Bussed
Bussed
Power Per Element:
80mW
Element Power Dissipation:
0.08W
0.08 W
Height:
2.159mm
2.03 mm
Height Seated (Max):
0.094 2.40mm
RoHS Status:
Non-RoHS Compliant
YES
Mounting Feature:
Number of Terminals:
RoHS:
Details
Resistor Values:
47 Ohms
Minimum Operating Temperature:
- 55 C
Maximum Operating Temperature:
+ 125 C
Qualification:
AEC-Q200
Factory Pack QuantityFactory Pack Quantity:
Unit Weight:
0.035274 oz
Package Description:
SMT, 2239
Package Style:
SMT
Operating Temperature-Min:
-55 °C
Operating Temperature-Max:
125 °C
Rohs Code:
Yes
Manufacturer Part Number:
4814P-T02-470LF
Package Shape:
RECTANGULAR PACKAGE
Package Height:
2.03 mm
Part Life Cycle Code:
Active
Ihs Manufacturer:
BOURNS INC
Package Length:
9.91 mm
Risk Rank:
5.18
Package Width:
5.59 mm
Pbfree Code:
Additional Feature:
TOLERANCE IS 1 OHM
Packing Method:
Technology:
METAL GLAZE/THICK FILM
Reach Compliance Code:
not_compliant
Reference Standard:
AEC-Q200
Termination Style:
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P):
1.12 W
Lead Spacing:
1.27 mm
Rated Temperature:
70 °C
Power per Element:
0.08 W
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Network Type:
First Element Resistance:
47 Ω
Product:
Networks
Temperature Coefficient Tracking:
50 ppm/°C
Length:
8.26 mm
Width:
7.62 mm