AX5DCF2-575.0000T alternative parts: ASDMB-25.000MHZ-LC-T
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
5600
please inquire
Description:
OSC XO 575MHZ 1.8V LVDS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Rohs:
Mounting Type:
Surface Mount
Surface Mount
Package / Case:
8-SMD, No Lead
4-SMD, No Lead
YES
Operating Temperature:
-40°C~85°C
-40°C~85°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Series:
ClearClock™ AX5
ASDMB, Pure Silicon™
Size / Dimension:
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Part Status:
Active
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Type:
XO (Standard)
XO (Standard)
Voltage - Supply:
1.8V
1.8V~3.3V
Supply Voltage:
1.8V
Frequency:
575MHz
25MHz
Frequency Stability:
±20ppm
±50ppm
Output:
LVDS
LVCMOS
Function:
Enable/Disable
Standby (Power Down)
Base Resonator:
Crystal
MEMS
Current - Supply (Max):
80mA
16mA
Physical Dimension:
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Frequency:
575MHz
Rise Time-Max:
0.4ns
Fall Time-Max:
0.4ns
Symmetry-Max:
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max):
70mA
15μA
Height Seated (Max):
0.059 1.50mm
0.035 0.90mm
RoHS Status:
RoHS Compliant
RoHS Compliant
Factory Lead Time:
13 Weeks
Mount:
Number of Pins:
4
Termination:
SMD/SMT
Max Operating Temperature:
85°C
Min Operating Temperature:
-40°C
Operating Supply Voltage:
3.3V
Max Supply Voltage:
4V
Min Supply Voltage:
-300mV
Load Capacitance:
15pF
Max Supply Current:
16mA
Height:
889μm
Length:
2.4892mm
Width:
2.0066mm