GS4B0157R6GFT alternative parts: GS4B011003GDT
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Ceramic Resistor Network, SOIC-C Series,8-Pin Narrow SOIC, Bussed elements,±100ppm/°C, 57.6Ohm, absolute tolerance ±2%, ratio tolerance ±1%
Ceramic Resistor Network, SOIC-C Series,8-Pin Narrow SOIC, Bussed elements,±100ppm/°C, 100KOhm, absolute tolerance ±2%, ratio tolerance ±0.5%
Rohs:
Package / Case:
SOIC
SOIC
Number of Terminals:
8
ECCN (US):
EAR99
EAR99
Resistance Value (Ohm):
57.6
100K
Maximum Voltage Rating (V):
100
Power Rating per Resistor (W):
0.05 (1/20)
0.05 (1/20)
Minimum Operating Temperature (°C):
-55
Maximum Operating Temperature (°C):
125
Temperature Coefficient (ppm/°C):
±100
Temperature Range @ Derated Power (°C):
70 to 125
70 to 125
Circuit Designator:
BUS
BUS
Case Style:
Ceramic
Ceramic
Terminal Pitch (mm):
1.27
Package Type:
Package Shape:
Rectangular
Rectangular
Product Depth (mm):
5.99
Length Tolerance (mm):
±0.1
±0.1
Depth Tolerance (mm):
±0.2
±0.2
Height Tolerance (mm):
Seated Plane Height (mm):
1.63
Mounting:
Surface Mount
Surface Mount
Tolerance:
2%
2%