RN73H2ATTD87R6D100 alternative parts: RN73H2BTTD3482B25
Inventory count:
20
Description:
RES 87.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
10 Weeks
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
-55°C~155°C
Series:
RN73H
RN73H
Size / Dimension:
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance:
±0.5%
±0.1%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
±25ppm/°C
Resistance:
87.6Ohm
34.8kOhm
Composition:
Metal Film
Metal Film
Power (Watts):
0.125W 1/8W
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC:
100V
150V
Construction:
Rectangular
Rectangular
FIXED RESISTOR
Working Voltage:
150V
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.024 0.60mm
0.028 0.70mm