RN73R1JTTD2402F100 alternative parts: RN732ATTD5112F10
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
12
please inquire
please inquire
Description:
RES 24K OHM 1% 1/10W 0603
RES 51.1K OHM 1% 1/10W 0805
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
-55°C~155°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Series:
RN73R
RN73
Size / Dimension:
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance:
±1%
±1%
Part Status:
Active
Not For New Designs
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
2
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
±10ppm/°C
Resistance:
24kOhm
51.1kOhm
Composition:
Thin Film
Thin Film
Power (Watts):
0.1W 1/10W
0.1W 1/10W
Features:
Moisture Resistant
Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.022 0.55mm
0.024 0.60mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
ROHS3 Compliant
Surface Mount:
YES
Terminal Shape:
WRAPAROUND
Mounting Feature:
SURFACE MOUNT
JESD-609 Code:
e3
Pbfree Code:
yes
ECCN Code:
EAR99
Terminal Finish:
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature:
ULTRA PRECISION
Packing Method:
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction:
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type:
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P):
0.1W
Working Voltage:
150V