RN73R1JTTD2402F100 alternative parts: RN73H2ATTD6803B25
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
12
please inquire
please inquire
Description:
RES 24K OHM 1% 1/10W 0603
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 680000ohm, 100V, 0.1% /-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT
Rohs:
Factory Lead Time:
10 Weeks
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:
-55°C~155°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
MouseReel
Series:
RN73R
RN73H
Size / Dimension:
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance:
±1%
0.1 %
Part Status:
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL):
1 (Unlimited)
Number of Terminations:
2
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
25 PPM / C
Resistance:
24kOhm
680 kOhms
Composition:
Thin Film
Power (Watts):
0.1W 1/10W
Features:
Moisture Resistant
Height Seated (Max):
0.022 0.55mm
RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Qualification:
AEC-Q200
Voltage, Rating:
100 V
Case Code - in:
0805
Case Code - mm:
2012
Maximum Operating Temperature:
+ 155 C
Unit Weight:
0.000194 oz
Minimum Operating Temperature:
- 55 C
Factory Pack QuantityFactory Pack Quantity:
Mounting Styles:
PCB Mount
Manufacturer:
KOA Speer
Brand:
KOA Speer
RoHS:
Details
Type:
Precision High Heat Resistance Metal Film Chip Resistor
Subcategory:
Resistors
Power Rating:
125 mW (1/8 W)
Technology:
Thin Film
Termination Style:
SMD/SMT
Product Type:
Thin Film Resistors
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 155 C
Product:
Precision Resistors Thin Film SMD
Product Category:
Thin Film Resistors - SMD
Width:
1.25 mm
Height:
0.5 mm
Length:
2 mm