RNC50H2433FSRSL31 alternative parts: RNC55H2001BSBSL65
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
ERC-55-65 2K .1% T-2 RNC55H2001B
Rohs:
Factory Lead Time:
13 Weeks
16 Weeks
Axial
Supplier Device Package:
Operating Temperature:
-65°C~175°C
-65°C~175°C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Size / Dimension:
0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance:
±1%
±0.1%
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
±50ppm/°C
Resistance:
243kOhms
2kOhms
Power (Watts):
0.1W 1/10W
0.125W 1/8W
Power Rating:
100mW
125mW
Failure Rate:
S (0.001%)
S (0.001%)