RNR60E1211BSM76 alternative parts: RNR60C6192BMRSL1
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Res Mtlflm HDN-60-1 61.9K .1% T-2
Rohs:
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Conformal
Packaging:
Bulk
Tolerance:
0.1%
0.1 %
Temperature Coefficient:
25 ppm/°C
Resistance:
1.21kOhm
61.9 kΩ
Composition:
Metal Film
Power Rating:
250mW
250 mW
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Lead Length:
38.1mm
Diameter:
3.18mm
Length:
14.25mm