RNR55E27R1BSRSL alternative parts: RNR55C4753FSRJ7
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Resistor Metal Film 475KOhm ±1% 1/8W ±50ppm/°C Axial Leaded T/R
Rohs:
Resistance:
27.1Ohm
Power Rating:
125mW
Lead Length:
38.1mm