RNR55E27R1BSRSL alternative parts: RNR55J2403FSB14
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 240K OHM 1% ERC-55
Rohs:
Resistance:
27.1Ohm
Power Rating:
125mW
Lead Length:
38.1mm