RNR60C9651BRM761 alternative parts: RNR60C8870DSRSL
Description:
Res Mtlflm HDN-60 887 .5% T-2
Rohs:
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Conformal
Tolerance:
0.1%
0.5 %
Temperature Coefficient:
50 ppm/°C
Resistance:
9.65kOhm
887 Ω
Composition:
Metal Film
Power Rating:
250mW
250 mW
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Lead Length:
38.1mm
Diameter:
3.18mm
Length:
14.25mm