RNR60C9651BRM761 alternative parts: RNR65C1961FPRSL
Hide Shared Attributes
RFQ RFQ
RFQ RFQ
Mfr.'s Part #:
Manufacturer:
Category:
Datasheet:
Inventory count:
please inquire
please inquire
Description:
Res Mtlflm HDN-65 1.96K 1% T-2
Rohs:
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Conformal
Tolerance:
0.1%
1 %
Temperature Coefficient:
50 ppm/°C
Resistance:
9.65kOhm
1.96 kΩ
Composition:
Metal Film
Power Rating:
250mW
500 mW
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Lead Length:
38.1mm
Diameter:
3.18mm
Length:
14.25mm