RNR60C9651BRM761 alternative parts: RNR60E10R1BRBSL1
Description:
Res Mtlflm HDN-60-1 10.1 .1% T-9
Rohs:
Contact Plating:
Lead, Tin
Mount:
Through Hole
Package / Case:
Conformal
Tolerance:
0.1%
Temperature Coefficient:
50 ppm/°C
Resistance:
9.65kOhm
10.1 Ω
Composition:
Metal Film
Power Rating:
250mW
250 mW
Military Standard:
MIL-PRF-55182
Lead Length:
38.1mm
38.1 mm
Diameter:
3.18mm
Length:
14.25mm